Mendeley Citation Style Finder
در پست‌های قبل اشاره کرده بودم که برای ساخت یک استایل رفرنس دهی سفارشی (Custom) می‌توانید از سرویس آنلاین ویرایش استایل رفرنس‌های csl که در واقع یک زبان استاندارد استایل نویسی برای منابع علمی است استفاده نمایید. اما با توجه به اینکه چندین هزار استایل گوناگون هم اکنون در مندلی پشتیبانی می‌شود و با استاندارد csl تهیه شده است کمی دور از ذهن است که هیچ کدامشان با نیاز شما و در واقع ناشری که قرار است مقاله شما را چاپ کند همخوانی نداشته باشد! حال اگر آن ناشر نام استایلی را که استفاده می‌کند نداند و یا تنها شکل ظاهری و نمونه رفرنس را در اختیارتان گذاشته باشد چطور باید در بین هزاران استایل آماده، آن را پیدا کنیم؟!

یکی از سرویس های سایت http://citationstyles.org که مرجع رسمی زبان استایل‌نویسی رفرنس‌دهی علمی است و سرویس ویرایشگر استایل علمی را هم به صورت بسیار کامل ارائه کرده است امکان جستجوی استایل با استفاده از مثال و شباهت را برای کاربران می‌باشد و کاربران می‌توانند هم به صورت Inline Citation (رفرنس‌دهی داخل متن) و هم به صورت Bibliography (رفرنس‌ها در بخش منابع) الگوی مورد نظر خود را جستجو نموده و شبیه‌ترین استایل به آنچه نیاز دارید را بیابید و در صورت نیاز اندکی آن را ویرایش کنید و سپس در مندلی آن را جستجو و اضافه نمایید. برای استفاده از این ابزار به این لینک بروید.
 http://editor.citationstyles.org/searchByExample

در این سرویس میزان شباهت استایل‌های موجود با آنچه که شما نوشته‌اید به صورت درصد نشان داده می‌شود و در بخش ویرایشگر آن نیز امکان ویرایش استایل‌ها به صورت آنلاین وجود دارد. البته برای شروع ویرایش یک استایل چند ساعتی نیاز است زمان صرف کنید تا کار کردن با این زبان و این ابزار را یاد بگیرید.
 پرسشهای خود درباره نرم افزار مدیریت رفرنس مندلی را در بخش پرسش و پاسخ همین سایت و یا بخش پشتیبانی سایت مندلی مطرح کنید.