پرسش و پاسخ در مورد نرم افزار مدیریت رفرنس Mendeley

در این بخش برخی پرسش ها و مشکلات دوستانی که از نرم افزار Mendeley استفاده کرده اند را گردآوری میکنم. پیشنهاد نسختم این هست که پیش از هرچیز از بخش پشتیبانی بسیار گسترده خود سایت Mendeley استفاده کنید و چنانچه مشکل شما بی پاسخ ماند در بخش دیدگاه ها در پایین همین بخش مطرح نمایید.

چنانچه هنوز با این نرم افزار کار نکرده اید از آموزش ویدئویی نرم افزار مدیریت رفرنس مندلی (Mendeley) استفاده نمایید.


۱- در فیلم آموزشی برای هر رفرنسی که گذاشته می شود یه قلاب باز و بسته میشود: 

[3],[2],[1] اما اگر بخواهم چند رفرنس در یک قلاب باشد باید چه کار کنم؟

پاسخ: استایل استاندارد IEEE به صورت جدا نوشته می شود ([3],[2],[1]) اما چیزی که شما مد نظر دارید در استایل ACM SIG Proceeding وجود دارد ([1,2,3,4]) و با استفاده از آن مشکل شما حل میشود. این استایل را از بخش more styles میتوانید اضافه کنید کنید.


۲- اگر یکی از رفرنس ها Hard Copy بود و نسخه دیجیتال آن وجود نداشت چگونه می توان در Mendeley آن را اضافه کرد؟

پاسخ: هیچ تفاوتی ندارد. اگر فایل Citation آن با فرمت های bib یا ris را دارید (مثلا در سایت انتشارات کتاب شاید پیدا شود) که به راحتی import میکنید. اگر هم نیاز بود دستی اطلاعات را وارد کنید از بخش Add Entry Manually نوع book را انتخاب و اطلاعات کتاب را تکمیل کنید.


۳- «باعرض سلام و تشکر ویژه برای ویدئو آموزشی‌تان. یک سؤال داشتم: من خیلی سعی کردم، یک استایل جدید با توجه به نیاز خودم ایجاد کنم ولی مقدور نشد. استایل مورد نیاز من(جهت پایان‌نامه) استایلی است نسبتا قدیمی. ولی نمی‌توانم مورد مشابه آن را پیدا کنم. می‌خواستم نظر شما رو در این باره بدونم.

،استایل موردنظر: فامیل نویسنده (باحروف بزرگ)، نام، عنوان اثر، ناشر،محل نشر، سال انتشار»

پاسخ: 

I don’t know the name of that style you have to use, but you can define new custom styles based on your needs using this guide:
http://blog.mendeley.com/research-tutorials/howto-edit-citation-styles-for-use-in-mendeley/

and this video:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Rgb0Ldb6LhM


۴- «من از نرم افزار مدیریت رفرنس مندلی استفاده میکنم. اما مشکلی که با اون مواجه هستم این هست که در متنی که تعداد رفرنسهای اون زیاد هست با سرعت بسیار پایینی رفرنس جدید رو در متن وارد میکنه. آیا راهی برای بالابردن سرعت رفرنس دهی در چنین حالتی وجود داره؟»

پاسخ: 

این مشکل در حال رسیدگی از طرف مندلی است و تمام نرم افزارهای مدیریت رفرنس در صورتی که حجم کار بسیار بالا برود دچار این مشکل می شوند چون هر بار باید تمام اطلاعات متن را پردازش کنند تا شماره گذاری ها و ارتباط رفرنس ها با یکدیگر حفظ شود.

درباره این مشکل و پاسخ کاربران و تیم پشتیبانی اینجا بخوانید:
http://feedback.mendeley.com/forums/4941-general/suggestions/298630-insert-citation-slow-in-big-papers


۵- «مشابه اندنوت این قابلیت وجود داره که شماره مرجع‌ها هایپرلینک بشه به بیبلوگرافی؟»

پاسخ:
متاسفانه هنوز این قابلیت وجود ندارد اما در لیست برنامه های آتی مندلی قرار دارد و از جمله درخواستهایی است که کاربران زیادی از Mendeley داشته اند. این قابلیت در Endnoteهم گاهی با باگ همراه بوده از جمله به هم ریختن این اطلاعات وقتی که عمل Undoیی انجام می دهید که به Citation هم ربط پیدا کند. از شما هم دعوت می کنم به این درخواست در سایت مندلی رای دهید تا با اولویت بیشتری آن را ارائه دهد:
http://feedback.mendeley.com/forums/4941-general/suggestions/931563-hyperlinks-from-citations-added-with-the-word-plug


۶-  «می خواستم بدونم راهی هست که سایتیشن هایی که به وسیله ورد تا حالا وارد متنم کرده بودم رو خیلی راحت به مندلی وارد کنم تا از این به بعد با مندلی کار کنم؟ یا باید حتما تک تک سایتیشن های قبلی رو دستی پاک کنم و به جاش سایتیشن های جدید مندلی رو بذارم؟ خلاصه اینکه عزیز بهترین راه حل چیه؟»

پاسخ: راه حلی مشخصی وجود ندارد و باید به صورت دستی تمام رفرنس ها را تغییر دهید چون کاملا ساختار مندلی با رفرنس دهی خود ورد متفاوت است. حتی لایبری هم که در خود ورد درست کرده اید تقریبا باید دوباره ساخته شود. اما اگر بتوانید سریع کتابخانه را در مندلی بسازید، جایگزین کردن رفرنسها در کل پایان نامه شاید کمتر از یک ساعت زمان نیاز داشته باشد.

رفرنسهایی که انگلیسی هستند به راحتی فایل RIS یا BIB آنها را میتوان پیدا و در مندلی Import کرد اما رفرنسهای دستی و یا مثلا فارسی ها را دوباره باید ساخت.
مسیر ذخیره شدن رفرنسهای ورد اینجاست:
C:\Users\{username}\AppData\Roaming\Microsoft\Bibliography\Sources.xml
شاید اگر کمی کدنویسی بدانید بتوان کتابخانه ورد را از این فایل استخراج کنید و به فرمت RIS یا BIB تبدیل کنید و بعد به مندلی بفرستید اما بعید میدانم این کار ارزش صرف زمان داشته باشد و بهترین راه از دید من همان روش دستیست.


۷- ویدئوی آموزشی را دانلود کرده ام اما صدا ندارد و یا درست پخش نمی شود.
همانگونه که در پست مربوط به این آموزش اشاره شده برای راحتی کاربران ایرانی که معمولا مشکل سرعت و یا حجم اینترنت دارند این ویدئوی ۴۰ دقیقه ای با تکنیک های فشرده سازی و در عین حال بالا نگه داشتن کیفیت تصویر تنها به ۵۰ مگابایت کاهش یافته است تا به سادگی قابل دریافت باشد. اما این روشهای فشرده سازی برای هم پخش کننده ای قابل بازگشایی نیست و چنانچه از نرم افزارهای معرفی شده یعنی VLC Player و KM Player استفاده کنید هیچ مشکلی برای پخش آن نخواهید داشت. نسخه فشرده نشده این ویدئو نزدیک به ۲۵۰ مگابایت هست و دریافت آن برای کاربران ایرانی کمی مشکل خواهد بود.

KM Player:

http://www.kmpmedia.net/

VLC:
http://www.videolan.org/vlc/download-windows.html


۸- سوالاتی داشتم: 1- چه طور می توان فونت رفرنس هایی را که از مندلی به word می آوریم عوض کنیم؟ 2- چه طور مکان رفرنس های فارسی وانگلیسی را عوض کنیم که کدام یک اول بیایند و کدام بعد از آن؟ 3- می توان رفرنس هایی را که از خود word می دهیم با رفرنس های mendeley هماهنگ کرد؟ یا بایستی همه رفرنس ها از یکی از این دوتا باشند؟
۱- در مورد فونت بستگی به استایل های ورد دارد و ارتباطی با مندلی ندارد. فیلم آموزش Wordی که درست کرده ام را در سایتم ببینید.
۲- پس از تولید نهایی لیست منابع باید فارسی و انگلیسی ها را دستی جدا و جابجا کنید.
۳- خیر. یا Word و یا Mendeley

ارتباط با من در Mendeley:

Armin Kamfiroozie Mendeley Advisor

161 Comments

 1. Saman ۱۳۹۲/۰۳/۲۴ at ۰۱:۲۲ - Reply

  (mendeley desktop)چرا من فقط یک آیکون بر روی دسکتاپ دارم؟

 2. setayesh ۱۳۹۲/۰۸/۰۴ at ۲۰:۳۴ - Reply

  با عرض سلام و خسته نباشید

  گرچه من در word2013 قسمت numeral را بر روی context قرار دادم اما شماره مراجع داخل براکت انگلیسی نوشته می شود. با قرار دادن بر روی hindi هم کلیه اعداد فارسی می شود که موجب مشکل در قسمت bibliography می شود. آیا راه حلی برای فارسی کردن اعداد داخل براکت، با حفظ انگلیسی بودن اعداد در bibliography وجود دارد؟
  با سپاس فراوان

  • Armin ۱۳۹۲/۰۸/۰۴ at ۲۳:۵۴ - Reply

   دلیل بروز این مشکل را درست نمیدانم اما خودم هم روی یکی از سیستم ها به این مشکل برخورد کرده بودم و به مندلی هم گزارش داده‌ام ولی هنوز فرصت نکرده‌ام تا با پشتیبانی مندلی به صورت مفصل روی حل این مشکل کار کنیم. درست یادم نیست جطور مشکل را حل کردم اما فکر میکنم با تغییر استایلها درست شد. لطفا هفته آینده چند صفحه از فایلتان را برای من بفرستید تا روی آن کار کنم.

   • setayesh ۱۳۹۲/۰۸/۱۴ at ۱۷:۰۶ - Reply

    با عرض سلام و خسته نباشید

    خیلی لطف کردید که پاسخ دادید. فایل رو به میلتون ارسال کردم.

    با سپاس فراوان

    • Armin ۱۳۹۲/۰۸/۱۶ at ۱۸:۴۱ - Reply

     سلام
     مشکل رو اصولی پیدا نکردم چی هست. اما این رفرنسها از استایل Normal استفاده میکنند و اگر حالت لاتین استایل Normal رو هم با یک فونت فارسی سری B تعریف کنید مشکل حل میشه و البته هر جا از استایل Normal استفاده شده باشه هم اعداد فارسی میشن. برای همین پیشنهاد میکنم برای بقیه جاهای متن یک استایل عادی تعریف کنید (که حالت Latin فونت انگلیسی و حالت Complex فونت فارسی باشه) و بعد استایل Normal رو Modify کنید و هم حالت Complex و هم حالت Latin رو فونت فارسی بذارید تا مشکل حل بشه.

     • امیر ۱۳۹۳/۰۱/۲۸ at ۱۲:۱۸

      سلام
      هنوز راه حل بهتری برای این مشکل پیدا نکردید؟

     • جاوید ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ at ۰۲:۳۹

      امکان‌پذیر نیست که در حالت انگلیسی فونت فارسی انتخاب کنیم

     • جاوید ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ at ۲۰:۴۲

      دیشب راه حلی مبنی بر حل مشکل اینجا نوشتم، ولی گویا پاک شده !!!! متاسفانه گویا کمک رسانی هم باید سانسور بشه

     • Armin ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ at ۲۳:۵۶

      آقای جاوید عزیز این چه طرز برخورده؟!! کامنت شما که هستش. چرا تهمت میزنید؟ لااقل کمی با حوصله جستجو کنین! حتی اگر هم زمانی کامنتی دیده نشه بهتره اول با خود مسئول سایت صحبت کنید. چن تعداد کامنتها زیر این پست زیاد هست خود سیستم تعدادی رو نشون میده و کافیه روی دکمه «نمایش نظرات بیشتر» کلیک کنید تا نمایش داده بشه.
      دست شما هم درد نکنه که راه حلتون رو اینجا مطرح کردین. هر چند راه استانداردی نیست و من پیشنهادش نمیکنم ولی همینکه وقت گذاشتید ارزش داره.

   • سعید ۱۳۹۳/۰۹/۰۹ at ۱۱:۰۹ - Reply

    اگر از بخش تنظیمات word option در نرم افزار word به بخش advanced رفته و numeral را در حالت contex قرار دهید شاید مشکل برطرف شود.

    • سعید ۱۳۹۳/۰۹/۰۹ at ۱۱:۰۹ - Reply

     context

   • آرش ۱۳۹۳/۱۱/۱۱ at ۰۷:۳۳ - Reply

    با سلام
    هنوز برای این مشکل راه حل ساده ای وجود ندارد؟
    با تشکر

    • Armin ۱۳۹۳/۱۱/۱۱ at ۰۹:۱۲ - Reply

     سلام. لطفا بخشی از متن خودتان را به همراه فایل citation آن بفرستید تا بررسی کنم.

     • آرش ۱۳۹۳/۱۱/۱۱ at ۲۰:۴۱

      با ورد 2013 و مندلی 1.13.3کار میکنم. مستقل از متن و برای هر citation این مشکل وجود دارد.

  • جواد گریوانی ۱۳۹۲/۱۰/۱۷ at ۲۳:۳۷ - Reply

   دوست عزیز روی اعداد داخل متن کلیک کرده و به حالت انتخاب درشون بیار و از فونت‌های سری NPI برای تغییر فونت‌ها استفاده کنید… بعد از این کار روی استایلی که این اعداد استفاده شده کلیک راست کرده و آپدیت ( گزینه اول ) رو بزنید

   • محمدرضا کریمی ۱۳۹۳/۰۵/۰۶ at ۰۱:۵۶ - Reply

    من هم چنیین مشکلی داشتم. این فونت های NPI دقیقن کجاست؟ پیداشون نکردم
    راه حل جدیدی برای این مشکل وجود نداره

  • masoumeh ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ at ۰۰:۳۶ - Reply

   سلام

   من هنوز درست یاد نگرفتم با نرم افزار مندلی رفرنس بدم

   اما مشکل شماره را فکر می کنم بدونم

   * از دو قسمت باید تنظیمات را درست کنید؛ (اگه فقط یکی از تنظیمات انجام بشه ورد درست عمل نمیکنه)

   1. همون قسمت nurmal که باید روی context قرار بگیرد.

   2. از

   control panel–> Region and language –> additional setting —-> Use native digits (قسمت آخر)هم باید context شود.
   (مرحله 2. مربوط به تنظیمات ویندوز است که مستقیما در فایل ورد تاثیرگذار است)

  • علی اکبر ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ at ۰۱:۵۹ - Reply

   راه حل:
   سلام. من هم این مشکل را داشتم. فونت رو تو قسمت منابع، کاملا انگلیسی کنید( اگر دقت کنید میبینید فونت قسمت اعداد تو منابع فارسی هست) (یه چی بذارید هر چی غیر فارسی) اتومات درست میشه

 3. nas ۱۳۹۲/۰۸/۱۲ at ۱۸:۴۹ - Reply

  سلام اگر یک رفرنس فارسی با چندتا نویسنده داشته باشم چطوری اسماشونو وارد کنم
  فرمتی که میخوام IEEEهست

  • Armin ۱۳۹۲/۰۸/۱۲ at ۲۳:۰۰ - Reply

   فرقی نداره. مثل انگلیسی وارد کنید. در ویدئو چگونگی وارد کردن چند رفرنس برای یک جمله آمده است.

 4. aa ۱۳۹۲/۰۸/۲۷ at ۱۹:۳۰ - Reply

  salam man mikham harcaght ru refrens kelik kardam bere dar ghesmate maraje neshunesh bede vali nemishe tu mendely chetori mitunam in emkano ezafe konam

  • Armin ۱۳۹۲/۰۸/۲۸ at ۰۱:۰۲ - Reply

   مندلی فعلا چنین قابلیتی رو نداره. اما Endnote این کار رو انجام میده. در آینده قرار هست این ویژگی به مندلی اضافه بشه.

 5. محمد ۱۳۹۲/۰۹/۲۰ at ۰۱:۵۲ - Reply

  با سلام و وقت بخیر
  خیلی ممنونم از فیلم و توضیحات دقیق تون
  …و اما من موقع نصب نرم افزار با وجود اینکه ایمیل و رمز را درست وارد میکنم نمیتونم لوگین بشم مشکل کجاست؟ اینترنت هم دارم

  • Armin ۱۳۹۲/۰۹/۲۰ at ۱۰:۱۹ - Reply

   سلام
   رمز را درست وارد میکنید؟ در وب سایت مندلی میتوانید لاگین کنید؟ یکبار با یک برنامه فیــ*ترشک* مثل Fr**gt* تست کنید.

  • جواد گریوانی ۱۳۹۲/۱۰/۱۷ at ۲۳:۳۸ - Reply

   شاید از پروکسی باشه … باید پروکسی رو با پروکسی ویندوز تنظیم کنید … یعنی گزینه ای که استفاده از پروکسی ویندوز هست رو تیک بزنید

 6. شايان ۱۳۹۲/۰۹/۲۳ at ۱۷:۵۷ - Reply

  باسلام و تشکر زیاد از ویدیو آموزشی خیلی مفیدتون
  من یک مشکلی دارم و اون اینکه عنوان مقالات فارسی توی نسخه دستکتاپ نرم‌‌افزار، بهم می‌ریزه ؟!

  • شايان ۱۳۹۲/۰۹/۲۳ at ۱۸:۰۸ - Reply

   ببخشید بهتر سوالم رو اصلاح کنم : منظورم اینه که من تعداد زیادی مقالات فارسی توی کامپیوترم دارم که از قبل نام فایل منطبق با عنوان مقاله هست، ولی وقتی اضافه می‌کنم توی محیط نرم‌افزار کلا بهم میریزه !

   • Armin ۱۳۹۲/۰۹/۲۳ at ۱۸:۱۴ - Reply

    سلام. لطفا یک عکس از این مشکل همینجا آپلود کنید.

    • شايان ۱۳۹۲/۰۹/۲۳ at ۱۸:۳۲ - Reply

     مورد اول و چهارم ! دومی و سومی رو دستی درست کردم !
     شرمنده می‌کنید: اینقدر سریع جواب میدید 🙂
     یک سوال دیگه: قیلا هم بدون ف*ی*ل*ت*رشکن وصل میشد؟! چون الان بدون اون با سایت هماهنگ نمیشه !؟!
     و یک سوال دیگه : وقتی مقالات ازکامپیوتراضافه میکنیم به نرم‌افزار علاوه براینکه روی اینترنت آپلود میشه، آیا دوباره جای دیگری روی کامپیوتر ذخیره میشه ؟

     • Armin ۱۳۹۲/۰۹/۲۳ at ۱۹:۱۱

      عنوان ها را از کجا کپی میکنید؟ ابتدا عنوانها را در notepad یا یک محیط متنی ساده paste کنید تا formatting آن از بین برود و از آنجا در مندلی کپی کنید.
      بله روی یکی از فلدرها هم در PC ذخیره میشود. مسیرش یادم نیست. در قسمت تنظمیات برنامه می‌توانید آن را پیدا کنید.

 7. جواد گریوانی ۱۳۹۲/۱۰/۱۷ at ۲۳:۳۴ - Reply

  با سلام و عرض خسته نباشید بابت کار خیلی خوبی که انجام میدید
  یه سوال داشتم اونم اینه که آیا میشه کاری کرد که هر بار که ویندوز عوض میشه و مندلی دوباره نصب میشه دوباره فایل‌ها رو دانلود نکنه؟؟؟ و فایل‌های و تنظیمات قبلی رو بازیابی کنیم؟؟؟
  فک کنم تنها راه استفاده از رجیستری باشه…

  • Armin ۱۳۹۲/۱۰/۲۰ at ۱۴:۴۸ - Reply

   همه فایلها در یک مسیر کپی می شوند و ساختار نام فایلها معمولا نام نویسنده و سال و نام مقاله هست که در تنظیمات مندلی این مسیر قابل دسترسی است. شما کافی است همه فایلها را از آن فلدر کپی کنید و پس از نصب ویندوز آن ها را به محل تازه برگردانید.

   • جواد گریوانی ۱۳۹۲/۱۰/۲۱ at ۲۱:۳۸ - Reply

    درسته … میدونم … ولی مشکل اینجاست که وقتی فایل‌ها رو برگردونی هم مندلی اون‌ها رو نمیشناسه و دوباره شروع به دانلود فایل‌ها از سایت و اکانت کاربر میکنه

 8. علی ۱۳۹۲/۱۱/۰۱ at ۱۸:۵۴ - Reply

  با سلام و خسته نباشید
  ابتدا به خاطر فایل آموزشی خوبی که راجع به نرم افزار
  Mendeley تهیه کرده بودید تشکر می کنم. اما من در استفاده از این
  نرم افزار با یک مشکل مواجه شدم که اگر وقت داشته باشید و راهنمایی بفرمایید ممنون
  میشم. زمانی که برای منبع دهی از این نرم افزار در Word2010 و در حالت زبان
  فارسی استفاده می­کنم در صفحات اولیه خیلی سریع مرجع اضافه میشه اما وقتیکه به
  صفحات 30 به بعد میرسم برای هر مرجع تقریباً 1 دقیقیه زمان می­بره تا درون متن
  اضافه بشه. هر کاری هم انجام میدم درست نمیشه. اگر راهکاری مد نظرتون هست ممنون میشم
  بفرمایید.
  با سپاس

  • Armin ۱۳۹۲/۱۱/۱۴ at ۰۰:۱۶ - Reply

   بابت تاخیر طولانی بسیار متاسفم. به دلیل مشغله زیاد معمولا روزهای پایان هفته امکان رسیدگی به ایمیلهای عمومی و کامنت ها را دارم.
   چند پیشنهاد برای مشکل شما:
   – حتما از آخرین ورژن مندلی استفاده کنید. ترجیحا از Word 2010 SP1 به بعد هم استفاده کنید.
   – سیستم رفرنس دهی را روی یک حالت دیگر مثلا به صورت (نام نویسنده و تاریخ) تنظیم کنید و رفرنس دهی را انجام دهید و در پایان به فرمت مورد نظر (مثلا سیستم عددی IEEE) برگردانید.

   • علی ۱۳۹۲/۱۱/۱۷ at ۱۶:۴۸ - Reply

    با سلام
    بابت پاسختون سپاسگزارم. هردو کار انجام دادم:به جای Word 2013، Word2010 نصب کردم و از استایل های دیگه هم استفاده کردم اما مشکل حل نشد. زمانی که میخواد یک مرجع جدید اضافه بشه زمان زیادی طول میکشه و در پایین قسمت Word نشان میده که بین چند صفحه گیر کرده هرچند که با حذف اون چند صفحه هم مشکل حل نشد.

    • Armin ۱۳۹۲/۱۲/۱۱ at ۱۹:۴۴ - Reply

     ببخشید بابت تاخیر بسیار طولانی. مدت طولانی در سفر بودم و فرصت پاسخگویی نداشتم. آیا پیام Response too long هم دریافت می‌کنید؟ یک بار هم Mendeley را Uninstall و دوباره Install کنید. احتمالا مشکل حل می‌شود.

 9. مهدی ۱۳۹۲/۱۲/۰۶ at ۱۱:۳۰ - Reply

  سلام

  جناب اقای کامفیروزی عزیز به مشکلی در مندلی
  برخورد کرده ام که امیدوارم راه حلی برای آن باشد

  راستش با نصب مجدد ویندوز و مندلی فایلهای pdf از
  سایت مندلی اپلود میشوند و در یک جایی در کامپیوتر ذخیره میشوند این در حالی است
  که من قبلا انها را در فلدرهایی مرتب قرار داده بودم ولی الان همگی در یک فلدر
  مجددا ذخیره شده اند. و هر بار که روی pdf ای کلیک میکنم
  و باز میکنم و میخواهم روی آن کامنت بگذارم (منظور در خود فایل pdf هستش) امکان
  پذیر نیست و تغییرات به فایل pdf ای که جدیدا از
  سایت مندلی دانلود شده اعمال مشود مگر اینکه من فایل را در کامپیوتر سرچ کنم و روی
  فایل قبلی تغییرات را اعمال کنم. ایا راهی برای این مشکل هست یا خیر؟

 10. rezaz ۱۳۹۳/۰۲/۰۲ at ۲۰:۰۳ - Reply

  سلام
  من این نرم افزار و ویراستیار رو نصب کردم .
  چند روز اول مشکلی نبود ولی بعدا هیچ کدومشون رو در ورد در بخش تب ها نشون نمیده .
  مندلی رو دوباره نصب کردم بازم تب مربوطه به ورد اضافه نشد.
  ویندوز 8.1 و ورد 2013 البته تو ویندوز 8 و ورد2013 هم همین مشکل رو داشتم.یعنی تب مربوطه نمیومد.
  شاید به خاطر آپدیت ویندوز باشه .نمیدونم لطفا کمک کنید.
  مرسی
  لطفا از طریق ایمیل اطلاع رسانی کنید .چون من فراموش میکنم بیام

  • Armin ۱۳۹۳/۰۲/۲۱ at ۱۸:۰۰ - Reply

   در Windows 8 و 8.1 بهتر است به صورت Run as Administrator نصب کنید احتمالا مشکل حل می شود.

 11. kh-p ۱۳۹۳/۰۲/۲۱ at ۲۳:۵۵ - Reply

  سلام و ممنون بابت مطالب خوبتون .
  احتمالا سوالم تکراری هست . مشکل من با رفرنس های فارسیه که هنگام سایتشن در word کاملا به هم می ریزه در حالیکه وقتی از رفرنس دهی word استفاده می کنم درست هستند . آیا راهی برای حل مشکل هست ؟ ( مثلا تغییر تنظیمات mendeley ؟)
  سوال دوم : برای رفرنس به کتاب ها که در مندلی ثبت نشده اند راهی هست ؟ یا اینکه باید فایل pdf فرضی برای اونها ایجاد کنیم ؟
  سوال سوم : برای ارجاعات فارسی کدام بهترند ؟ mendeley یا زوترو یا … ؟
  ببخشید طولانی شد . ممنونم

 12. مازیار ۱۳۹۳/۰۴/۱۱ at ۱۲:۱۲ - Reply

  با سلام من مندلی رو نصب کردم اما تو ورد در دسترس نیست وردم هم 2013 اس اینستال وردش رو تو خود مندلی اجام دادم
  اگه ممکن یه راهنمایی بکنید؟
  با تشکر

  • مازیار ۱۳۹۳/۰۴/۱۱ at ۱۲:۴۱ - Reply

   اگه امکاش هست جواب رو به ایمیلم بفرستین
   ممنون

  • Armin ۱۳۹۳/۰۴/۱۱ at ۲۲:۲۱ - Reply

   در منوی Options به بخش Add-in بروید ممکن است مندلی در آنجا فعال نیست.

 13. arash ۱۳۹۳/۰۵/۰۹ at ۲۳:۱۱ - Reply

  سلام
  من استایل را ieee ست می کنم. ولی هنگام درج رفرنس ها مشکل وجود
  دارد. به این صورت که یکی از رفرنس ها سال چاپ مقاله قبل از شماره صفحه
  مقاله درج میآید. یک رفرنس دیگر سال بعد از شماره صفحه. چه کاری باید انجام
  دهم تا درست شود؟
  مثال:

  [1] M. Shamsfard, T. Akhavan, and M. E.
  Jourabchi, “PARSUMIST: a Persian text summarizer,” in Natural Language
  Processing and Knowledge Engineering, 2009. NLP-KE 2009. International
  Conference on, 2009, pp. 1–7.

  [2] M. Mendoza, S. Bonilla, C. Noguera, C. Cobos, and E. León,
  “Extractive single-document summarization based on genetic operators and guided
  local search,” Expert Syst. Appl., vol. 41, no. 9, pp. 4158–4169, 2014.

  همانطور که ملاحظه می شود در مرجع اولی شماره صفحه آخر آمده و در مرجع دومی سال پس از شماره صفحه و آخر آمده است.

  • Armin ۱۳۹۳/۰۷/۲۷ at ۲۳:۵۰ - Reply

   مقاله اول مربوط به کنفرانس و مقاله دوم ظاهرا مربوط به ژورنال است و برای همین استایل آن‌ها متفاوت است.

   پ‌ن: از تاخیر پوزش میخواهم

 14. سارا ۱۳۹۳/۰۷/۲۷ at ۱۰:۴۸ - Reply

  سلام …ببخشید من خیلی وقتم محدود هست و باید خیلی زود کارم رو تحویل بدم واسه همین نمیتونم فیلم رو ببینم …من از یه مقاله که در مندلی اضافه کرده بودمش استفاده کردم اما وقتی میخام رفرنسش رو در کارم بیارم اصلا نمیدونم باید چیکار کنم اخه bibtex یه فایل نوت پد به من میده.راستش من شوت شوتم میشه کمکم کنید ممنون.

  • Armin ۱۳۹۳/۰۷/۲۷ at ۲۳:۵۱ - Reply

   سلام. لطفا تماس بگیرید یا به بخش پشتیبانی از راه دور مراجعه کنید:
   http://eArmin.com/help

 15. اسکندری ۱۳۹۳/۰۷/۲۸ at ۱۸:۰۶ - Reply

  با عرض سلام، من از vancouver style استفاده کردم اما میخوام اعداد رفرنس به جای پرانتز داخل براکت مربع شکل قرار بگیرد، میشه لطف بفرمایید که راهی دارد یا خیر؟
  ممنون

 16. محمد ۱۳۹۳/۰۸/۰۷ at ۰۹:۳۸ - Reply

  با سلام خدمت آقای مهندس، خسته نباشید: با توجه به اینکه بسیاری از کاربران در استفاده از نرم افزار مندلی با مشکل عدم فارسی شدن عدد رفرنس در متن مواجه هستند و اگرچه نکاتی در این باب از سوی شما ارائه شده اما به طور مشخص مسیر انجام مراحل واضح نیست. لذا اگر لطف کنید و به طور مشخص روش حل مشکل را بیان کنید بسیار سپاسگذارم

  • Armin ۱۳۹۳/۰۸/۱۶ at ۰۱:۱۴ - Reply

   زیاد روی این مسئله کار نکردم. لطفا فایلتان را برایم ایمیل کنید تا کمی بیشتر بررسی کنم شاید راه مشخص تری پیدا شد.

 17. علی ۱۳۹۳/۰۸/۱۵ at ۱۱:۳۵ - Reply

  سلام و خسته نباشید

  1- در رفرنس نویسی فارسی وقتی در متن رفرنس میدی& انگلیسی میاد (عنایتی راد, آجیلی, رضایی مقدم, & بیژنی, 1388)

  2- یا به این صورت (عنایتی راد et al. 1388)

  (عنایتی راد, آجیلی, رضایی مقدم, and بیژنی, 1388)

  • Armin ۱۳۹۳/۰۸/۱۶ at ۰۱:۱۴ - Reply

   بعد از آن مورد زیاد روی این مشکل کار نکردم. لطفا فایلتان را برایم ایمیل کنید تا کمی بیشتر بررسی کنم شاید راه مشخص تری پیدا شد.

 18. گلناز ۱۳۹۳/۰۸/۱۵ at ۲۱:۴۳ - Reply

  سلام خسته نباشید و ممنون از سایت خوبتون. یه سوال: من وقتی از استایل Elsevier (numeric, with titles, sorted alphabetically) استفاده میکنم شماره هایی که داخل متن میاد به ترتیب نیست یعنی از اول متن با شماره یک شروع نمیشه؟ میشه راهنماییم کنین؟؟؟؟؟

  • Armin ۱۳۹۳/۰۸/۱۶ at ۰۱:۱۳ - Reply

   استایلی که استفاده می‌کنید بر اساس حروف الفبا مرتب سازی می‌کنه. برای مثال این منابع به این ترتیب در متن ظاهر شده:
   Marya…
   Albert…
   David…

   و وقتی الفبایی مرتب می‌شود با این شماره ها می‌آید.
   ۳- Marya…
   ۱- Albert…
   ۲- David…

   اگر ترتیب شماره بر اساس ظاهر شدن در متن برایتان مهم است مثلا از استایل IEEE استفاده کنید.

   • Guest ۱۳۹۳/۰۸/۱۶ at ۱۰:۲۸ - Reply

    خیلی ممنون. راهی نداره؟ چون من قبلا از IEEE استفاده کردم ولی ازم ایراد گرفتن. استایل ELSEVIER همونی که من میخام فقط مشکل شماره داره.

    • Armin ۱۳۹۳/۰۸/۱۶ at ۱۰:۳۸ - Reply

     اینها اساتاندارد هست. نمیشه که سر خود تغییرشون داد! استاندارد استایل رفرنس Elsevier این هست. بر اساس جایی که مقالتون رو میفرستین باید ببینین چی میخوان! اگه گفتن الزویر پس نباید ایراد بگیرن.

 19. پرند ۱۳۹۳/۰۹/۰۷ at ۱۲:۵۵ - Reply

  سلام. من تعداد زیادی فایل پی دی اف (حدود 1000 فایل) در مندلی داشتم که در فولدرهای مختلف قرار داشتند و با کلیک کردن روی مقاله در مندلی فایل پی دی اف آن باز میشد. برای گرفتن بک آپ از کتابخانه ام از منوی tools options file organizer فایلها را در یک شاخه ذخیره کردم و سپس آن فولدر را روی هارد اکسترنال ذخیره کردم اما حالا مشکل این است که وقتی mendeley desktop را باز میکنم فایل پی دی اف مقالات را نشان نمیدهد انگار لینک به فایل قطع شده در حالیکه من چیزی را پاک نکردم فقط آن فولدر را کپی و سپس در هارد اکسترنال پیست کردم. میشه بگید باید چکار کنم؟ خیلی ضروریه

  • Armin ۱۳۹۳/۰۹/۱۴ at ۲۳:۰۰ - Reply

   تا جایی که یادم هست مندلی یک کپی از تمام فایلهای PDF شما را در مسیر خاص خودش کپی میکند و شما باید آن مسیر را بک آپ میگرفتید. این مسیر در بخش تنظیمات مشخص است. حالا روی هارد جستجو کنید تا مسیر ذخیره سازی را بیابید و فایلها را آنجا کپی کنید. البته باز هم ممکن است مشکل حل نشود چون خود مندلی نام فایلهایی که کپی میکند را هم تغییر میدهد. به نظرم بهترین کار این هست که اگر مشکل دانلود و حجم دارید با یک اینترنت شبانه رایگان اجازه دهید Sync همه فایلها کامل شود.

 20. سیاوش ۱۳۹۳/۰۹/۱۰ at ۱۳:۴۱ - Reply

  سلام ببخشید مندلی تا 5 رفرنس رو درست تایپ میکنه نوبت به 6 که میرسد عدد 6 را 4 تایپ میکند و 2 تای قبلی را هم به هم میریزد، به نظر شما مشکل از کجاست؟

  • Armin ۱۳۹۳/۰۹/۱۴ at ۲۳:۰۲ - Reply

   باید فایل را ببینم. ممکن است مشکل از Section بندیهای ورد باشد. در صورت تمایل به بخش راهنما مراجعه کنید. earmin.com/help

 21. محمد ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ at ۲۲:۱۴ - Reply

  با سلام
  من وقتی می خوام رفرنس رو وارد کنم با وجود انتخاب استایل numbered بازم در متن رفرنس به عنوان مثال اینجوری نوشته میشه [Joseph, 1982 #21]
  اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم

 22. جاوید ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ at ۰۳:۴۴ - Reply

  با سلام به همه کاربران عزیز
  جهت رفع مشکل رفرنس نویسی با شماره مراجع داخل براکت به صورت فارسی، با ترکیب نظرات جناب آرمین کامفیروزی و جواد گریزانی تونستم به نتیجه زیر برسم، که امیدوارم مفید باشه

  ابتدا مجموعه فونت‌های NPI رو دانلود کنید که این مجموعه فونت رو میتونید در مجموعه فونت پروین براحتی پیدا کنید، حال میتونید کل مجموعه رو داخل پوشه font واقع شده در کنترل پنل خود کپی کنید یا اینکه فونت مورد نظر رو به تنهایی کپی کنید ( گزینه دوم به علت کم کردن تعداد فونت های NPI پیشنهاد میشه؛ برای مثال فونت NPIlotus رو به تنهایی در پوشه font کپی کنید )

  خوب کار اساسی انجام شد، حال اعداد انگلیسی درون براکت رو انتخاب کرده و فونت اون رو به NPI تغییر بدین، که مشاهده میکنین فونت اون انگلیسی شده

  نکته: شما نمی‌تونین کل بخش لاتین نرم افزار خود رو روی NPI بزارین که این امر باعث تغییرات کلی در بیبیلیوگرافی و سایر اطلاعاتی میشه که نیاز دارین به صورت انگلیسی نوشته شده بشه

  امیدوارم بدرد بخور بوده باشه

  دوستان عزیز اگر روش ساده‌تری رو سراغ دارن، ممنون میشم به اشتراک بزارن

 23. رها ۱۳۹۴/۰۱/۱۵ at ۱۱:۳۶ - Reply

  سلام و خسته نباشید. من برای اینکه رفرنسهام در یک قلاب قرار بگیرن کاری که شما فرموده بودین رو انجام دادم و از استایل ACM SIG Proceeding استفاده کردم. رفرنس هادر یک قلاب قرار گرفتن ولی شماره گذاری اونها بهم خورد. الان شماره ی اولین رفرنس من 124 هست. ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

 24. heydari ۱۳۹۴/۰۶/۰۴ at ۱۴:۳۴ - Reply

  با عرض سلام رو سیستم من هم برنامه endnote هم mendeley نصب است.موقع رفرنس دهی از google scholar، import refman رو که میزنم وارده endnote میشود درصورتی میخواهم وارد mendeley شود.لطفا راهنماییم کنید.
  ممنون

 25. Mohammad ۱۳۹۴/۰۶/۲۸ at ۲۳:۲۶ - Reply

  سلام

  ممنون بابت فیلم آموزشی شما، خیلی مفید بود.

  من در هنگام رفرنس دادن در mendeley زمانی که چند رفرنس متوالی دارم با انتخاب آنها و زدن گزینه merge citation شکل نمایش آنها را درست می کنم اما این شکل نمایش چند اشکال دارد:

  1- یا توجه به آنکه گزینه numeral را context قرار می دهم همچنان رفرنس ها لاتین نمایش داده می شوند.

  2- ترتیب نمایش رفرنس ها نیز بر عکس است؛ یعنی بجای [3-1] بصورت [1-3] نشان داده می شوند.

  3- شکل نمایش آنها نیز در استایل IEEE بجای [3-1] بصورت [3]-[1] نمایش داده می شود در حالیکه در endnote در همین استایل درست نشان داده می شوند.
  اگر امکان دارد جواب را به ایمیلم ارسال نمایید.
  با تشکر

 26. محمد مهدی ۱۳۹۴/۰۹/۱۴ at ۱۸:۰۵ - Reply

  سلام . چطوری مراجعم رو از مندلی ورد قسمت manage sources بکنم تا بتونم وقتی میزنم که برام بیبلیوگرافی تولید کنه ننویسه که در ریسورس ها موجود نیست. مرسی

 27. Mohammad Mahdi Tabrizi (‫محمد ۱۳۹۴/۰۹/۱۴ at ۱۸:۳۶ - Reply

  مثل اینکه برای انتقال همه ی مراجعی که در مندلی دارم به وورد به طوری که همشون در بخش source management دیده بشن و با زدن دکمه، بیبلیوگرافی همه ی اون مراجعی رو که تو مندلی دارم برام توی وورد تولید بکنه، باید از بخش add-ins که از آپشن میره یه کارایی بکنم ولی نمیتونم هرچقدرم که دستکاری میکنم . ممنمون اگه راهنماییم کنید.

 28. […] با نام  پرسش و پاسخ درباره نرم افزار مندلی  نیز ایجاد گردیده است که می توانید پرسش های خود را در […]

 29. […] ویدئویی نرم افزار مدیریت رفرنس مندلی (Mendeley)پرسش و پاسخ در مورد نرم افزار مدیریت رفرنس Mendeleyمعرفی ۵ نرم افزار برتر مدیریت Citation و رفرنس […]

 30. زحل ۱۳۹۵/۰۷/۲۸ at ۲۰:۳۹ - Reply

  سلام من برای یک ژورنال (Plant Foods for Human Nutrition) میخواستم مقاله ارسال کنم اما اسم استایل مورد نظر آنها رو نمیدونم و جز هیچکدام از استایل های مندلی نیست نمیدونم چطوری میشه استایل مورد نظر ژورنال را از مندلی دانلود کنم. لطفا کمکم کنید کارم خیلی فوریه

 31. صفری ۱۳۹۵/۰۷/۳۰ at ۲۲:۴۹ - Reply

  سلام ، من مندلی رو نصب کردم ولی آیکونی از آن بر روی word نیومده .چه کاری باید انجام بدم؟؟؟؟؟ ورژن office سیستمم 2013 است. به این ربط داره یا نه ؟؟؟؟

  • Armin ۱۳۹۵/۰۸/۰۲ at ۲۱:۳۶ - Reply

   در منوهای مندلی گزینه نصب افزونه Word را بزنید. در فیلم آموزشی موجود است.

 32. محمد مهدی ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ at ۱۶:۳۰ - Reply

  سلام
  مشکلی که دارم اینه که موقع رفرنس دادن پرانتز های رفرنس جا به جا میشه یعنی به جای (xxxxx) میزنه )xxxxx(
  چه کنم اصلاح بشه
  لطفا پاسخ را برای من ایمیل کنید

  • Armin ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ at ۱۸:۵۲ - Reply

   اگر هنوز مشکل با ورژن‌های جدید وجود دارد لطفا از طریق تلگرام با من در تماس باشید. این مشکل را با مندلی در میان گذاشته‌ایم و منتظر رفع باگ هستیم.

 33. فاطمه سادات ۱۳۹۶/۰۱/۲۰ at ۱۴:۴۱ - Reply

  با سلام و تبریک سال نو

  به هنگام رفرنس دهی منابع فارسی در داخل متن با استفاده از نرم افزار مندلی پرانتزها به حالت برعکس درمیایند. آیا راه حلی برای این مشکل وجود دارد؟

  • Armin ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ at ۱۸:۰۰ - Reply

   بابت پاسخ بسیار دیر ببخشید. اگر مشکل هنوز وجود دارد از طریق تلگرام با من در ارتباط باشید.

 34. کیانوش بارانی ۱۳۹۶/۰۳/۰۹ at ۱۴:۵۷ - Reply

  سلام
  من ی خوام در متن رفرنسها که بر اساس الفبا مرتب شده اند بر اساس تاریخ مرتب بشوند. باید چکار کنم. البته نمیخوام در بیبلیوگرافی تغییری ایجاد بشه و همچنان بر اساس الفبا باشه ا
  خیلی متشکر

  • Armin ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ at ۱۷:۵۸ - Reply

   بر اساس تاریخ دقیقا نمیدونم چه استایلی میشه. ولی تا حالا ندیدم جایی استفاده کنن. یعنی میخواید به حای اسم نویسنده تاریخ انتشار بیاد؟‌! از جایی که میخواید منتشر کنید بپرسید چه استایلی مد نظرشون هست.

 35. سمیرا ۱۳۹۶/۰۳/۲۰ at ۲۳:۱۹ - Reply

  سلام
  من میخوام مراجع پشت سر هم دز یک پرانتر قرار بگیرند مثلا به جای
  [1[,[2].[3] داشته باشم [1-3]
  اما وقتی دستی اینکار ور انجام بدم مرجع دوم کاملا پاک میشه. چطور اینکار رو بکنم. از استایل خود ژورنال استفاده میکنم و با اینکه در مقالات به این صورت نوشته شه اما اینجا نمیدونم چطور اینکار رو انجام بدم. ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید

  • Armin ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ at ۱۷:۵۶ - Reply

   دستی نباید این کار رو انجام بدین. اون فرمت نمایش میشه یه استایل دیگه. باید ببینین در ژورنال مورد نظر چه استایلی رو اعلام کردن.

 36. شیوا ۱۳۹۶/۰۵/۲۳ at ۱۵:۱۱ - Reply

  با سلام
  چطور می تونم تنظیمات رفرنس رو طوری انجام بدم که شروع شماره گذاری از منابع فارسی صورت بگیره

  • Armin ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ at ۰۱:۳۵ - Reply

   مستقیم نمیشه چنین کاری انجام داد. وقتی کلا کار تمام شد در قسمت منابع، بخش فارسی و انگلیسی رو دستی جابجا کنید.

 37. امید ۱۳۹۶/۰۶/۰۲ at ۱۱:۰۹ - Reply

  سلام و خسته نباشید
  من یه مشکل دارم که بعد از ادیت کردن مقالم توسط استادم ایشون خیلی از موارد و شماره رفرنس مربول رو از متن پاک کردن، بعد از اون شماره رفرنس ها در متن به ترتیب نمیشه حتی اگه دوباره رفرنس بدم مثلا رفرنس اولم از شماره 14 در متن شروع میشه ولی تو بیبلیو گرافی به ترتیب هست. چه طور میتونم ترتیب رو در متن مرتب کنم به صورتی که رفرنس در متن با شماره 1 شروع بشه ؟
  متشکرم

  • Armin ۱۳۹۶/۰۶/۰۳ at ۰۹:۵۵ - Reply

   سلام. شاید فایل رو بد ویرایش کردن و هنوز کدهای مندلی داخل متن هست. Alt+F9 رو بزنید که محتوای همه فیلدها رو به صورت کامل نشون بده و ببینید جاهایی که رفرنسی حذف شده هنوز کدی باقی مونده یا خیر و در صورت وجود حذفش کنید و در نهایت با Alt+F9 دوباره به حالت عادی برگردید. اگه نشد یکی دو صفحه از متن رو توی تلگرام بفرستید که بررسی کنم.

 38. hora ۱۳۹۶/۰۶/۱۴ at ۲۰:۲۷ - Reply

  سلام چطور میشه ی استاندارد مث ASM به رفرنس ها اضافه کرد؟

  • Armin ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ at ۲۲:۴۳ - Reply

   منظورتون ACM هست؟ کلا اگر استایل استانداردی باشه در لیست استایلها قابل انتخاب هست. از داخل خود مندلی هم میتونید استایلهای بیشتری رو سرچ کنید و فعال کنید تا در داخل Word به شما نمایش داده بشه.

 39. maryam ۱۳۹۶/۰۶/۱۶ at ۰۰:۵۱ - Reply

  سلام
  من در مندلی استایل مورد نظرم رو نمیتوانم اینستال کنم.لطفا کمکم کنید

  • Armin ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ at ۲۲:۴۲ - Reply

   لطفا بیشتر توضیح بدین. کجا رو مشکل دارید؟

 40. پژمان ۱۳۹۶/۰۶/۱۹ at ۱۲:۰۲ - Reply

  سلام.در قسمت منابع چند تا منبع فارسی دارم که شماره منبعشون انگلیسیه، میخوام این شماره منبع هارو فارسی کنم.لطفا راهنمایی کنید

 41. فاطمه ۱۳۹۶/۰۷/۰۷ at ۱۳:۲۴ - Reply

  با عرض سلام و احترام
  دو سوال داشتم و اول اینکه هنگام رفرنس دهی در اطلاعات کتابشناختی یا بیبلیوگرافی حروف چینی یا ژاپنی دیده میشود و در استایل های دیگر هم این مشکل وجود دارد این مشکل ناشی از چیست و چگونه قابل حل است؟ آیا این حروف لازم است که باشد یا به چیز دیگری باید تبدیل شود؟

  2. تفاوت رفرنس و سایتیشن رو میشه لطف کنید بگید البته من سرچ کردم ولی دقیق متوجه نشدم میخواستم خودتان به صورت کلی بگید با سپاس فراوان
  ممنون میشم در اسرع وقت پاسخ بدهید

 42. فاطمه ۱۳۹۶/۰۷/۰۷ at ۱۳:۲۵ - Reply

  حروف چینی یا ژاپنی که عرض کرده بودم!!!!
  [1] I. Ibrahim, H. N. Lim, S. S. Sharifuddin, M. A. M. Yusof, N. M. Huang及A. Pandikumar, 作者, 「Preparation of Polypropylene Filter Incorporated with Titanium Dioxide and Reduced Graphene Oxide for Real Water Treatment」, Sci. Adv. Mater., 卷 7, 期 8, 頁 1556–1566, 2015.

 43. فاطمه ۱۳۹۶/۰۷/۰۷ at ۱۳:۳۹ - Reply

  با عرض ادب پاسخ سوال اول حل شد از قسمت more style بعد language قابل حل بود. با سپاس

 44. محبوبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۲ at ۱۰:۰۳ - Reply

  با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم آیا راه حلی برای مشکل انگلیسی تایپ شدن شماره رفرنس ها در متن فارسی پیدا شده یا خیر؟
  ممنون از راهنماییتون

  • Armin ۱۳۹۶/۰۷/۲۱ at ۲۲:۲۲ - Reply

   خوشبختانه به نتایج خوبی رسیدم. یه مقدار باید تست بشه و برای آموزشش در اولین فرصت اقدام میکنم. حداقل دوهفته دیگه میشه.

 45. سهیلا ۱۳۹۶/۰۷/۲۱ at ۱۴:۲۹ - Reply

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید من در رفرنس نویسی با مندلی برای هر مقاله در سمت راست یک سری اطلاعات رو میاره منتهی یک سری رو نمیاره مثلا صفحات و ….
  برای این منظور از قسمت پایین شکل سرچ مربوط به DOI رو میزدم اونهارو هم میاورد اما الان هرچقدر اون رو میزنم مینویسه lookup failed
  میشه بگین چیکار کنم؟

  • Armin ۱۳۹۶/۰۷/۲۱ at ۲۲:۲۱ - Reply

   با استفاده از Google Scholar فایل Citation رو دریافت کنید و در مندلی وارد کنید. یک راه دیگه هم اینه که ترجیحا اگه میتونید از پروکسی استفاده کنید. مثلا برنامه‌های رفع فیلتر رایگان. چون گاهی دیده شده ایران اختلالاتی در مندلی به وجود میاره!

 46. امیر ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ at ۱۷:۴۹ - Reply

  با سلام
  من در فایل ورد، به اشتباه در چند بخش biblography زده ام. حالا هرچه اونا ار پاک می کنم دوباره با زدن refresh بر می گردند. راه حل چیه؟
  ممنون

  • Armin ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ at ۱۹:۰۳ - Reply

   سلام. یا رایت کلیک کنید و حذف کنید و یا از یک خط قبل تا یک خط بعدش پاک کنید تا کامل کد مربوط به رفرنس حذف بشه.

   • امیر ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ at ۱۹:۲۹ - Reply

    با سلام
    error 6028 می دهد و دوباره با زدن refrech بر می گردد

    • Armin ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ at ۲۲:۳۳ - Reply

     باید فایل رو بفرستید بررسی کنم. یه بار فایل رو با اسم دیگه و روی دسکتاپ هم ذخیره کنید و روی اون فایل کار کنید ببینید درست نمیشه؟ اگه نشد بعد بفرستیدش.

 47. فرید ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ at ۰۸:۴۷ - Reply

  سلام من مراجعم رو با مندلی وارد کردم حالا می خوام بدونم اگر قسمتی از متن رو جابجا کنم اعدادش عوض میشه؟ مثلا قسمتی مربودط به مرجع 8 رو بیارم قبل از 7 اونوثت شماره هاشون عوض بشن . باید چیکار کرد؟

  • Armin ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ at ۲۱:۳۰ - Reply

   نگران ترتیب منابع نباشید. هر وقت از تب مربوط به مندلی در ورد رفرش کنید خودش اعداد رو مرتب میکنه.

 48. فائزه ۱۳۹۶/۰۸/۰۱ at ۰۹:۲۸ - Reply

  با سلام و خسته نباشید
  قسمت citation بر روی ورد نصب نمیشود و دائم ارور اخطار plugin not found رو میده.راه حلش چیه؟

  • Armin ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ at ۲۱:۵۲ - Reply

   دوباره نصب کردید؟ توی تنظیمات ورد قسمت Addins ها برید احتمالا از اونجا تیکش غیرفعاله. اگه نشد یه دور Uninstall کنید و ریستارت کنید و نصب کنید.

 49. amir ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ at ۲۲:۴۷ - Reply

  با سلام
  میخاستم ببینم که چطوری می توانم برای هر فصل به صورت جداگانه در پایان فصل رفرنس دهم.
  چون زمانی که این کار را انجام میدم مثلا در استاندارد IEEE در فصل 2 کتاب اعداد از 1 شروع نمیشوند و ادامه اعداد فصل 1 را قرار میدهد .

  • Armin ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ at ۲۱:۲۸ - Reply

   عملا باید هر فصل را در یک فایل جدا تهیه کنید.

 50. میرزا ۱۳۹۶/۰۸/۱۹ at ۲۳:۳۴ - Reply

  با سلام،
  میخواستم بدونم که امکانش هست ، فرمت سایتیشن و رفرنس دهی یکسان نباشه؟

  بعضی جاها (ژورنال ها) مثلا فرمت citation رو میگن IEEE باشه، اما فرمت Reference ها رو میگن مثلا APA باشه.
  چیکار میتونم بکنم؟
  با تشکر

  • Armin ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ at ۲۱:۲۷ - Reply

   چیزی که به ذهنم میرسه این هست که وقتی کار نگارش مقالتون تموم شد شما یه دور با استایل مورد نظر بیبلیوگرافی رو تولید کنید و بعد به استایل رفرنس مورد نظر برگردید و بیبلیوگرافی قبلی رو آخر متن قرار بدین و PDF کنید و تمام.

 51. سجاد ۱۳۹۶/۰۸/۲۰ at ۱۰:۳۸ - Reply

  سلام رفرانسهای فارسی من کلماتش از اخر به اول نوشته میشود به عنوان مثال: احمدی را می نویسد “ی دمح ا

  • Armin ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ at ۲۱:۲۶ - Reply

   لطفا بخشی از فایل خودتان را به تلگرام @earmink بفرستید. ورژن ورد و سیستم عاملتان را هم مشخص کنید.

 52. مهدی ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ at ۱۳:۵۴ - Reply

  با سلام
  با تشکر از فیلم اموزشی بسیار خوب شما. ببخشید من در رفرنس دهی با مندلی نیاز دارم که فرمت رفرنس به صورت زیر باشه. ینی در متن سه حرف اول نام نویسنده به همراه دو عدد اخر سال باشه و داخل کروشه باشه.
  [KUH 55] KUHN H.W., “The Hungarian method for the assignment problem”, Naval Research Logistics Quarterly, vol. 2, pp. 83–97, 1955.
  چکار باید انجام بدم برای داشتن این فرمت.
  با تشکر

 53. Narin ۱۳۹۶/۰۹/۱۶ at ۰۱:۵۹ - Reply

  سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون، ببخشید من یه سوال داشتم.
  اینکه اگر مقاله ای در گوگل اسکلار یا…پیدا کردم که خیلی خوب بودش منتهی doiوبقیه اطلاعات رو برای رفرنس دهی نداشت من چطور از طریق برنامه مندلی بتونم مقاله مورد نظرم در اون سایت پیدا کنم؟
  قبلا شخصی برای من این کار رو انجام دادن اما اموزششو بهم نگفتن.ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • Armin ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ at ۱۵:۳۷ - Reply

   ویدئوی آموزشی من رو ببینید توضیح داده شده که چطور بدون Doi فایل رفرنس رو پیدا کنید.

 54. مریم ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ at ۲۳:۰۹ - Reply

  سلام من قسمتی از متن اولیه ام را که با مندلی رفرنس دهی کرده بودم را کپی کردم داخل فایل دیگه ای الان میبینم عدد رفرنس هام از یک شروع نشده چه کار میتونم انجام بدم کلاً قاطی شده همه چیز
  ضمناً بیبلوگرافی ام که ایجاد کردم از یک هست لطفاً راهنمایی ام کنید باتشکر

  • Armin ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ at ۰۱:۰۸ - Reply

   سلام. احتمالا استایل رفرنس‌دهی توی فایل جدید عوض شده. استایل رو بررسی کنید.

 55. غزال ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ at ۱۳:۰۳ - Reply

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من این برنامه رو نصب کردم اما وقتی می خوام استفاده کنم بییلوگرافی رو بعد از رفرنس زنی بلافاصله همونجا قرارش می ده نه در آخر متن. ممنون می شوم راهنماییم کنید با تشکر

  • Armin ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ at ۱۵:۳۴ - Reply

   هر جا در حال تایپ باشید همونجا قرار میگیره. برید صفحه آخر فایل ورد و بعد بیبلیوگرافی رو قرار بدین.

 56. shiva ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ at ۱۳:۰۸ - Reply

  با سلام،

  من از استایل IEEE برای نوشتن مراجع پایان نامه در مندلی استفاده کردم. با راهنمایی های خوب شما هم تونستم مراجع داخل متن رو فارسی کنم. فقط طبق استایل تو متن مراجع پشت سر هم رو [2],[1] میزنه . چطور میشه این نوع رو به این صورت [2-1] نوشت؟ ممنون

  • Armin ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ at ۱۵:۳۳ - Reply

   نوشتن همه رفرنسها در یک براکت مربوط به یک استایل دیگه میشه. مثلا ACM و … همون چیزی که خود مندلی میذاره استاندارد هست.

 57. ص ۱۳۹۶/۱۰/۲۹ at ۱۲:۵۰ - Reply

  سلام
  ببخشید
  من در endnote رفرسنها را وارد و در فایل ووردم هم اوکی هستند
  دو روز پیش جای دو رفرنس را تغییر دادم و اتوماتیک بقیه هم درست شدند و انتظار هم همینه.
  اما امروز باز جایجایی متن در وورد دارم ولی اون اتفاق نمیفته؟
  مثلا رفرنس ۲۵ را آوردم قبل از ۱۹ وس باسد ۲۵ بشه ۱۹ و ۱۹ قبلی هم بشه ۲۰ و الی آخر
  ولی نمیشه؟!!!!!!!!!!!!!!

  • Armin ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ at ۱۷:۴۷ - Reply

   سلام،
   هر وقت جای رفرنسها رو تغییر دادید بعدا یک بار دکمه Refresh رو در منوی رفرنس در Word کلیک کنید تا شماره ها آپدیت بشه.

 58. ص ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ at ۲۰:۲۲ - Reply

  ممنونم
  ولی رفرش را در منوی رفرنس نمیبینم!!!

 59. ص ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ at ۱۴:۲۴ - Reply

  سلام
  ممنونم از جواباتون
  متاسفانه آیکن رفرش نمیبینمwordم هم ۲۰۱۰ هست.
  نمیدونم باید برم جایی فعالش کنم یا خیر

  • Armin ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ at ۱۷:۰۵ - Reply

   مشکل از ورد شما و نصب مندلی هست. ورد رو ببندید و مجدد مندلی رو نصب کنید و install addins رو هم در مندلی بزنید. باید درست بشه.

 60. Zeynab ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ at ۱۵:۰۰ - Reply

  باسلام و وقت بخیر
  من میخواهم مشخصات فایلی را از مندلی به word ارجاع دهم اما گزینه cite در مندلی من وجود ندارد ممنون میشم کمکم کنید

  • Armin ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ at ۱۵:۳۱ - Reply

   سلام. آموزش ویدئویی رو ببینید. احتمالا هنوز پلاگین مندلی در ورد رو نصب نکردید.

 61. محمود ۱۳۹۶/۱۱/۱۷ at ۱۰:۴۹ - Reply

  با سلام
  فایلی را که خودم از یک سیستم وارد کرده ام از سیستم دیگر قابلیت دانلودش را ندارم. طبیعتا افراد عضو یک گروه نیز همین مشکل را دارند. ممنون خواهم بود از پاسخ

 62. مهدی ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ at ۰۳:۰۱ - Reply

  با سلام بسیار ممنونم از فایل آموزشی مندلی خیلی استفاده کردم
  ممنون میشم سوالمو جواب بدین
  هرکاری کردم افزونه مندلی در ورد درست کار نمیکنه
  2-چطور منابعی که با مندلی درست کردیم فارسی انکلیسیشو جدا کنیم و به ترتیب حروف الفبا کنیم
  ممنون

  • Armin ۱۳۹۶/۱۱/۲۷ at ۱۳:۳۱ - Reply

   سلام،
   منظورتون از اینکه درست کار نمیکنه چیه؟!
   2- معمولا بهتره شما کامل کار رفرنس نویس رو انجام بدین و در پایان که همه کارها تمام شد در بخش بیبیلوگرافی به صورت دستی رفرنسهای فارسی رو در قسمت منابع فارسی Cut و Paste کنید.

 63. یاسمن ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ at ۱۳:۰۳ - Reply

  با سلام.من داخل word که برای رفرنس دهی گزینه open mendeley را میزنم error میده.mendeley word plugin problem.و مینویسه active x component . can’t create object(429
  باید چی کار کنم؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  • Armin ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ at ۲۲:۱۸ - Reply

   اول مطمئن بشین که آخرین ورژن مندلی نصب هست. از منوی Tools مندلی پلاگین Word رو uninstall کنید. بعد ترجیحا یه دور هم خود مندلی رو کامل uninstall کنید و دوباره نصب کنین. بعد Word رو ببنیدن و پلاگین مندلی رو هم از طریق خود مندلی نصب کنید. ببینید حل میشه یا خیر.

 64. حکیمیان ۱۳۹۷/۰۹/۲۳ at ۱۴:۵۷ - Reply

  سلام، خسته نباشید.
  متاسفانه من پسورد اکانت مندلیم رو فراموش کردم، به سایت هم ایمیل زدم، پاسخی دریافت نکردم.
  راه حلی دارید؟
  سپاس از لطفتان.

  • Armin ۱۳۹۷/۱۰/۱۴ at ۰۹:۴۵ - Reply

   از گزینه Forgot Password لینک ریست پسورد به ایمیلتون میاد دیگه. مشکلی نداره.

 65. نیما ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ at ۰۸:۵۹ - Reply

  سلام
  بنده میخوام لوگین شم، خطای عکس زیر رو میده:
  http://uupload.ir/files/v75_err.jpg
  هم با پروکسی تست کردم و هم بدون اون. بدون پروکسی سایتش اصلا باز نمیشه. از پروکسی هم استفاده میکنم، توی قسمت کانکتشن ستینگ که خودش در اررور نوشته، میرم و تنظیمات رو میدم و پیام میده ارتباط با سرور برقراره، اما تو صفحه لوگین باز خطا میده
  تو زمان های مختلفم چک کردم، گفتم شاید مشکل موقتی از سمت سرورش باشه، اما نشد
  پسوردم بررسی کردم
  (از طریق سایت با پروکسی لوگین شدم، پوشه هم ساختم یه مقاله هم ایمپورت کردم)
  آخرین ورژن هست.

  • Armin ۱۳۹۷/۱۰/۱۴ at ۰۹:۴۵ - Reply

   من فری،×گــیت رو پیشنهاد میکنم. توی تنظیمات نرم‌افزار هم پراکسیشو که 127.0.0.1 روی پورت 8580 هست قرار بدین مشکل حل میشه. اگر برطرف نشد تماس بگیرید که با انی‌دسک واستون چک کنم.

 66. Han ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ at ۰۸:۱۴ - Reply

  سلام
  من به تازگی با نرم افزار مندلی medeley آشنا شدم و خواستم اون رو روی لب تابم نصب کنم. متاسفانه اما سایتش فیلتره! با فیلت**،!رشک!ن وارد شدم و بعد از ایجاد اکانت دانلود کردم، اما متاسفانه اصلا روی گوگل سکولار لود نمیشه و فیلت**،!رشک!ن هم جواب نمیده که بتونم مقالات رو توی مندلی سیو کنم!
  چه کار کنم؟ فیلترشکنم سـا٪یففونه، آیا باید فیلت**،!رشک!نم رو عوض کنم؟

  • Armin ۱۳۹۷/۱۰/۱۴ at ۰۹:۴۲ - Reply

   سا*یــف‌ون جدیدا خیلی مشکل داره. من فری،×گــیت رو پیشنهاد میکنم. توی تنظیمات نرم‌افزار هم پراکسیشو که 127.0.0.1 روی پورت 8580 هست قرار بدین مشکل حل میشه.

 67. مهسا ۱۳۹۷/۱۰/۲۸ at ۲۲:۴۲ - Reply

  سلام
  من میخواستم رفرنس های جدید از مندلی وارد کنم. نرم افزار قبلی که باهاش کار کرده بودم و رفرنس زده بودم برای یک سال پیش بود و مندلی قبلی حذف شده بود و من دوباره نرم افزار رو نصب کردم. بعد یه ارور داد و الان وورد رو که باز میکنم کلا بهم ریخته و کلمات انگلیسی زیادی داخل متن نوشته شده که ADDIN اول هر پاراگرف انگلیسیش هست.
  اروری که داد این بود
  citation bibliography is wrongly placed in index area توی اینترنت سرچ کردم
  گفتم از شما بپرسم ببینم اطلاع دارید این ارور چی هست ؟
  از سایتهای خارجی سرچ کردم ولی نتونستم حل کنم

  • Armin ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ at ۱۲:۳۱ - Reply

   تا بحال با این مشکل مواجه نشدم و باید از نزدیک با فایلتون کار کنم. با توجه به اینکه احتمالا تشخیص و رفع این مشکل نیاز به صرف زمان هست در صورتی که مایل بودید از طریق بخش پشتیبانی از راه دور میتونم به صورت آنلاین در خدمت شما باشم.

  • وحید ۱۳۹۷/۱۲/۰۹ at ۱۰:۵۱ - Reply

   سلام من هم اخیرا با این مشکل مواجه شدم راهی برای حل این مشکل هست؟

 68. کریمی ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ at ۰۰:۰۶ - Reply

  با سلام و تشکر از کمک های شما
  منم این مشکل رو دارم آیا هنوز راه حلی برای آن پیدا نشده؟

  علی ۱۳۹۳/۰۸/۱۵ at ۱۱:۳۵ – پاسخ
  سلام و خسته نباشید

  1- در رفرنس نویسی فارسی وقتی در متن رفرنس میدی& انگلیسی میاد (عنایتی راد, آجیلی, رضایی مقدم, & بیژنی, 1388)

  2- یا به این صورت (عنایتی راد et al. 1388)

  (عنایتی راد, آجیلی, رضایی مقدم, and بیژنی, 1388)

 69. تینا ۱۳۹۷/۱۱/۰۴ at ۱۲:۲۳ - Reply

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  یه سوالی داشتم خدمتتون: اینکه چطوری رفرنسی که داخل متن آوردم و به رفرنس انتهایی متصل کنم . یعنی وقتی روی رفرنس داخل متن کلیک می کنم به طور خودکاربه رفرنس انتهایی بره؟

  • Armin ۱۳۹۷/۱۱/۰۵ at ۱۱:۲۷ - Reply

   سلام. متاسفانه مندلی بر خلاف Endnote فعلا این قابلیت رو به صورت پیش فرض نداره و مدت‌ها هم هست که کاربرها این درخواست رو به مندلی دادن. اما با استفاده از ماکرویی که اینجا معرفی شده برای استایل‌های IEEE و APA میتونید قابلیت لینک شدن و کلیک شدن رو اضافه کنید.
   https://github.com/mabentwickeltsich/MendeleyMacros

 70. azin ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ at ۱۹:۴۶ - Reply

  سلام
  برای قطع کردن ارتباط ورد با مندلی در انتها چکار باید کرد.
  ممنون

  • Armin ۱۳۹۷/۱۱/۲۰ at ۱۰:۱۷ - Reply

   منظورتون از قطع کردن ارتباط چی هست؟ رفرنس‌ها بدون مندلی هم در فایل ورد شما باقی میمونن و برای نمایش دادنشون نیازی به نصب بودن مندلی نیست و فقط برای ویرایش و آپدیت نیاز به نصب بودن مندلی هست.

 71. sara ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ at ۰۲:۴۳ - Reply

  سلام برای انتقال استایل از مندلی به اند نوت چه کنم؟ ژورنال لینک استایل را برای مندلی داده حال انکه تمام دیتا من با اند نوت استhttp://open.mendeley.com/use-citation-style/life-sciences

  • Armin ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ at ۰۸:۵۲ - Reply

   همین استایل برای Endnote هم موجود است و میتوانید از لینک زیر دانلود کنید. تقریبا تمام استایل‌ها در تمام نرم‌افزاری مدیریت رفرنس موجود است.
   https://endnote.com/style_download/life-sciences/

 72. شهر ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ at ۰۹:۲۶ - Reply

  با سلام و تشکر فراوان از راهنمایی شما دو تا مشکل در کار با مندلی دارم
  چطور میشه استیل مجله رو ویرایش کرد چون استیل دانلد شده مغایرت کمی داره با انچه باید باشد نمونه در زیر است در قسمت doi:http://dx.doi.org وdoi:10.1016/j
  [2] M. Hamidi, A. Azadi, P. Rafiei, Hydrogel nanoparticles in drug delivery, Adv. Drug Deliv. Rev. 60 (2008) 1638–1649. doi:10.1016/j.addr.2008.08.002.
  [3] P. Arunkumar, S. Indulekha, S. Vijayalakshmi, R. Srivastava, In vitro comparative studies of Zein nanoparticles and composite Chitosan thermogels based injectable formulation of Doxorubicin, J. Drug Deliv. Sci. Technol. 40 (2017) 116–124. doi:http://dx.doi.org/10.1016/j.jddst.2017.05.015.

  سوال دیگر این که فاصله بعد از شماره رو میتونم با دلت حذف کنم ولی در سطر بعد هم فاصله میندازه اول سطر که با دلت حذف نمیشه

 73. hamed ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ at ۰۹:۲۹ - Reply

  سلام
  شماره رفرنس ها در ورد به ترتیب نمیشه. یعنی مقاله های اول رو از شماره 23 شروع کرده و مقاله های وسط متن مثلا عددهای 3 و4 هستن!
  به نظر شما علت چیست؟
  ممنون

  • Armin ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ at ۱۵:۰۰ - Reply

   این مشکل احتمالا از استایلی هست که استفاده کردید. بعضی استایل‌ها اولین باری که در متن رفرنسی وجود داشته باشه اون رفرنس مثلا عدد 1 میگیره. حالا اگر بعد از 20-30 رفرنس بعدی دوباره به همان مقاله رفرنس دهید عدد 1 را نمایش می‌دهد. برای اطمینان با استایل‌های دیگر هم تست کنید.

Leave A Comment