خانه » Internet of Things

Internet of Things

معماری REST چیست؟

REST یک مدل معماری برای طراحی برنامه‌های کاربردی شبکه است که ترکیبی از چند مدل معماری مبتنی بر شبکه می‌باشد و محدودیت‌هایی جهت تعریف یک واسط اتصال یکنواخت برای آن درنظر گرفته شده است. REST مخفف عبارت Representational State Transfer است و متکی بر یک پروتکل ارتباطی بدون حالت، کلاینت سرور و با قابلیت cache کردن می‌باشد که در اکثر ... بیشتر بخوانید »

شبکه اجتماعی وسایل

این ویدئو به عنوان یکی از ویدئوهای Future Vision که معمولا چشم انداز آینده شرکتهای بزرگ در آنها تبلیغ میشود توسط شرکت Ericsson تهیه شده است. یکی از کارکردهای اینترنت اشیا یا Internet of Things در مواقع ارتباط دادن آنها به شبکه های اجتماعی نیز میباشد که در این ویدئو آینده این پروژه به تصویر کشیده شده است. *Video: the social web ... بیشتر بخوانید »

URI چیست؟

URI چیست؟ شناسه اختصاصی منبع یا همان URI شامل رشته­ای از کاراکترهاست که برای تشخیص یا نامیدن یک منبع در اینترنت به کار می­رود. چنین شناسایی قادر به تعامل با ارائه منابع در شبکه(به طور مثال در وب جهانگستر) با استفاده از پروتکلهای خاص است. ارتباط بین URL و URN: متخصصان کامپیوتر ممکن است یک URI را به عنوان یک ... بیشتر بخوانید »

معرفی ۱۰ تکنولوژی که در ده سال آینده دنیا را متحول میکند

گروه راهکارهای تجاری اینترنتی شرکت سیسکو (Cisco Internet Business Solutions Group (IBSG) در پرزنتی که در جولای ۲۰۱۱ ارائه کرد به معرفی ۱۰ تکنولوژی برتری پرداخت که در ۱۰ سال آینده زندگی بشر را تغییر خواهد داد. این ۱۰ تکنولوژی عبارتند از: Ten Technology Trends That Will Change the World in Ten Years بیشتر بخوانید »